20

Tuesday, April

Tematyczny serwis internetowy!

Sprężarka w221
 /  / Sprężarka w221

Sprężarka w221

„Od pewnego czasu stosowano tradycyjne układy zawieszeń samochodowych. Później przestały one jednak wystarczać ciągle to rozwijającym się konstruktorom nowych aut. Powstało zapotrzebowanie na dużo bardziej innowacyjne rozwiązanie. Z tego względu zaczęto używać zawieszenia pneumatycznego. Z początku służyły one głównie maszynom roboczym, gdyż potrafiły poradzić sobie z wieloma nierównościami. Zawieszenie pneumatyczne bardzo dobrze radzi sobie z redukcją odczuwania drgań, dzięki czemu jazda samochodem staje się cichsza i znacząco przyjemniejsza.

Elementy zawieszenia pneumatycznego

W zwyczajnym zawieszeniu były obecne metalowe sprężyny, których odpowiednik w konstrukcji pneumatycznej stanowi miech. Jest to wypełniony stężonym azotem worek, który napełnia kompresor w momencie wjechania na nierówność. Dzięki czemu wstrząs zostaje odpowiednio zamortyzowany. Pompa zawieszenia idealnie współgra z mieszkami. Same mieszki nabywają gazu dzięki kompresorowi napędzanemu przy pomocy układu elektrycznego samochodu bądź po prostu jego silnika. Wahacz bezpośrednio łączy się z kołem, a z samym wahaczem połączony jest tłok mieszka.

Dlaczego warto korzystać z zawieszenia pneumatycznego?

Niezależnie od obciążenia samochodu, zawieszenie pneumatyczne zapewnia jego bezustanny prześwit. Jest to idealne dla samochodów terenowych, które jeżdżą po bardzo nierównej drogach i przez to są nieustannie narażane na wibracje. Zawieszenie pneumatyczne pełni swoją rolę także przy ostrych zakrętach oraz bardzo nierównej drodze. Takie zachowania zapewnia głównie Sprężarka w221 i miech. Są to niezbędne elementy zawieszenia pneumatycznego. Warto zwracać uwagę jak pracuje pompa zawieszenia przy jeździe samochodem terenowym, by w razie czego szybko wykryć usterkę.

Naprawa i regeneracja zawieszenia pneumatycznego

Zawieszenie pneumatyczne jest dość delikatne. Z racji tego, iż ciągle jest narażane na różne wibracje spowodowane wybojami na drodze, bardzo łatwo o awarię danej części. Co jakiś czas należy wymienić Sprężarka mercedes r klasa. Jest to stale używana część, podobnie jak miech, więc ich regularna wymiana jest niezbędna do prawidłowego działania zawieszenia pneumatycznego. Przykładowo, pompa zawieszenia wymaga dokładnego sprawdzenia przez mechanika, przez co czas serwisowania może znacznie się wydłużyć. Posiadając pojazd z zawieszeniem pneumatycznym trzeba zatem liczyć się z wysokimi i częstymi kosztami napraw.

W jakich samochodach zawieszenie pneumatyczne sprawdza się najlepiej?

Jak wspomniano we wstępie, zawieszenia pneumatyczne są znacznie częściej wybierane u konstruktorów wiodących marek samochodów osobowych. Bardzo często można je spotkać u Citroena oraz Peugeota. Jednakże po piętach depczą im niemieckie firmy takie jak BMW, Mercedes, Audi czy Volkswagen. Z tego względu warto mieć na uwadze, iż tańszy samochód wcale nie gwarantuje mniejszych kosztów naprawy zawieszenia pneumatycznego. Miech i Sprężarka mercedes ml gl stanowią najczęściej wymieniane części w tych markach aut. Pompa zawieszenia musi spełniać swoje zadanie, dlatego niezależnie od marki warto o nią dbać.

About the author:

Related posts